Vučić: Nisu nam problem testovi već laboratorije

Predsednik Aleksandar Vučić istakao je danas da Srbiji nisu problem testovi za korona virus, već je pitanje koliko testova mogu da iznesu laboratorije.

Vučić je, upitan da li će privatne bolnice u pitanju biti uključene u borbu protiv korona virusa, rekao da je jedna bolnica trenutno prihvaćena da pomogne zdravstvenom sistemu Srbije.

“Ne mogu oni da rade lako testiranje. Laboratorija, zna se gde postoji. Nama su usko grlo laboratorije. Rešavamo taj problem u najkraćem mogućem roku. Nemamo problema sa testovima, već laboratorije koliko testova mogu da iznesu”, naglasio je on.

Ukazao je da manje laboratorije mogu da iznesu do 1.000 testova, a velike 2.000 plus, pa će se sada raditi na velikim laboratorijama.

Tanjug

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Pratite nas