Fudbaleri Loznice pobedili su Vršac u drugom kolu plej out-a Prve lige Srbije rezultatom 2:1 i tako produžili nadu da mogu izboriti opstanak. Utakmica je počela kako su Lozničani samo mogli poželeti. Igrao se drugi minut kada je na dvadesetak metara od gola gostiju oboren Ivanović. Slobodan udarac izveo je Vićentijević, prevario je golmana Andrijanića i lopta je završila u mreži.

Osam minuta kasnije Radmanovac je nanizao nekoliko protivničkih igrača i ušao u šesnaesterac gde je oboren. Sudija Miletić odmah je pokazao na belu tačku. Kapiten Dragiša Komarčević je preuzeo odgovornost i postigao gol za vođstvo domaćina od velikih 2:0. I kada se očekivalo da Lozničani nastave u istom ritmu, ostali su sa igračem manje. Jedan nesmotren potez Stojanovića skupo ga je koštao u 16. minutu. Dobio je crveni karton zbog namernog udaranja protivničkog igrača i tako napravio velike probleme svom timu. Do kraja utakmice svi igrači Loznice ostavili su poslednju kap znoja kako bi sačuvali stečenu prednost.

Gosti su u 29. minutu preko Pavlova uspeli da smanje rezultat. Imali su u nastavku terensku inicijativu, ali na sreću Lozničana, nisu uspeli da je krunišu još nekim golom. Imao je odličnu šansu Pantić u zaustavnom vremenu da dovede Loznicu u vođstvo od 3:1 ali se spetljao u završnici.

U nedelju već sledi novo iskušenje. Derbi u Šapcu sa Mačvaom.