Zvezda slavila protiv Mačve

Šapčani su u prvenstvenoj utakmici 28. kola Super lige Srbije uprkos izuzetno hladnom vremenu oborili lični rekord posećenosti, pa je tako igrače Mačve i pored poraza u susretu sa ekipom Crvene zvezde sa tribina pozdravilo  9.000 navijača!

Crvena zvezda je iz Šapca odnela tri boda zahvaljući pobedi od 0:2 (0:0), golovima Adžića u 65. i Bena u 75.minutu. Najbolja šansa u prvom delu vidjena je u nadoknadi, kada je nakon kontranapada Mačva imala priliku za vođstvo. Nenad Gavrić je prošao po levoj strani, obišao golmana Zvezde Milan Borjana i šutirao iz mrtvog ugla. Međutim loptu je pred golom izbacio Le Talek.

U drugom delu igre takođe mnogo prekida. Zvezda je povela u 65. minutu golom Adžića iz slobodnog udarca sa oko 18 metara. Na asistenciju Aleksandra Pešića, u 75. minutu Ben Mohamed postiđe I drugi gol za crveno-bele.

Sudija Petar Piper iz Čačka, igračima šabačke Mačve dosudio je osam žutih kartona, od čega je šest svirano u prvom poluvremenu. Gostima je u drugom delu igre po odluci Pipera pripalo šest kartona.

MAČVA:Puletić, Pejović, Tošić, Ivić, Jovanović, Obrovac, Adamović, Gavrić, Jeremić, Ristivojević, Matić. Igrali su još: Lazar Vladisavljević, Nikola Milinković I Branislav Marković.

Žuti kartoni: Miloš Adamović 10.min, Filip Pejović 29.min, Nenad Gavrić 30.min, Nenad Jovanović 31.min, Bojan Matić 42.min, Lazar Ivić 44.min, Mladen Lazarević 70.min i Lazar Vladisavljević 73.minut.