Novobeogradski IMT je  u utakmici kol 9. savladao Loznicu rezultatom 2:0 (1:0) i na taj način  zabeležio prvu pobedu na svom terenu a  listovremeno prekinuo niz od 10 uzastopnih bodova lozničana. Loznica je i ovog puta nastupil abez nekolicine standardnih prvotimaca ali to ne umanjuje pobedu domaće ekipe. Ključni momenat utakmice desio se početkom drugog poluvremena, kada pri rezultatu 1:0, gostujući igrač Radivojević nije iskoristio ispravno dosuđen jedanesterac.

Neposredno po završetku meča, trener Loznice, Dragan Mićić je kratko prokomentarisao utakmicu:

„Pre svega želeo bih da čestitam ekipi IMT na sasvim zasluženoj  pobedi. Iako smo igrali nekompletni to ne umanjuje pobedu domaće ekipe. Mi nismo pružili partiju na nivoa igara iz poslednja četiri kola .Ključni momenat utakmice  je bio kada  Ristivojević nije iskoristio jedanesterac početkom  drugog dela meča. Da smo dali tada gol mislim da bi meč išao u nekom drugom smeru. Ovako, posle nekoliko minuta smo čažnjeni drugim golom domaćina, tako da do kraja utakmicenismo uspeli da se vratimo u igru. Okrećemo se narednom meču protiv odlične ekipe Mladost GAT a pobeda nad njima svakako će isceliti ovu novobeogradsku ranu.“