Za godinu dana 20.000 ljudi je izgubilo posao
Predsednik Demokratske stranke (DS) Dragan DJilas rekao je u ponedeljak da je, po najnovijim podacima Nacionalne službe za zapošljavanje, broj zaposlenih u Srbiji opao za 20.000 ljudi u poslednjih godinu dana.
„Da nije bilo partiskog zapošljavanja čiji se broj procenuje do 30.000 hiljada ljudi u Srbiji bi danas bilo još 50.000 manje zaposlenih za samo godinu dana“, rekao je Djilas.
Djilas je podsetio na raniju izjavu predsednika Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandra Vučića u kojoj je, prema njegovim rečima, lider SNS-a izjavio da je stopa nezaposlenosti 20,1 odsto.
„Došli smo do zvaničnih podataka Zavoda za statistiku po kojima je stopa nezaposlenosti u Srbiji 28,9 odsto“, rekao je Djilas. On je kazao da je Srbija danas najugroženija „lažima SNS-a“ i dodao da je čitava kampanja koju vodi ova stranka kao i lider SNS-a Aleksandar Vučić zasnovana na lažima.
Izvor: Beta

