Za godinu dana 20.000 ljudi je izgubilo posao

Dragan-Djilas-12

Predsednik Demokratske stranke (DS) Dragan DJilas rekao je u ponedeljak da je, po najnovijim podacima Nacionalne službe za zapošljavanje, broj zaposlenih u Srbiji opao za 20.000 ljudi u poslednjih godinu dana.

„Da nije bilo partiskog zapošljavanja čiji se broj procenuje do 30.000 hiljada ljudi u Srbiji bi danas bilo još 50.000 manje zaposlenih za samo godinu dana“, rekao je Djilas.

Djilas je podsetio na raniju izjavu predsednika Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandra Vučića u kojoj je, prema njegovim rečima, lider SNS-a izjavio da je stopa nezaposlenosti 20,1 odsto.

„Došli smo do zvaničnih podataka Zavoda za statistiku po kojima je stopa nezaposlenosti u Srbiji 28,9 odsto“, rekao je Djilas. On je kazao da je Srbija danas najugroženija „lažima SNS-a“ i dodao da je čitava kampanja koju vodi ova stranka kao i lider SNS-a Aleksandar Vučić zasnovana na lažima.

Izvor: Beta

Kamera prelaz Šepak

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Pratite nas