Uručeni pokloni za nešto više od 200 đaka iz porodica sa slabijim materijalnim stanjem (video)
U duhu pozitivne prakse i poštovanja svih načela brige i podrške Grada Loznica prema đacima, danas je u svečanoj sali Sportskog centra Lagator održana svečanost povodom dolazećih praznika, na kojoj su uručeni pokloni za nešto više od dve stotine učenika iz porodica sa slabijim materijalnim stanjem. Pokloni su obuhvatili paketiće i novčani iznos od 12 hiljada dinara po učeniku.
Gradonačelnica Dragana Lukić u svom obraćanju naglasila je značaj kontinuirane podrške mladima:
„Draga deco, ovo je vaš grad i ovo je vaša država, a mi smo tu da vas slušamo, da vas čujemo i da vaše ideje implementiramo u projekte kako bismo stvorili jaku zajednicu i jaku državu u kojoj ćete se vi i školovati, i zaposliti, i stvarati svoje porodice. Mi ćemo nastaviti da se borimo za jaku, uspešnu i slobodnu Srbiju, za jaku i razvijeniju Loznicu, jer to svi zaslužujemo. A to ima smisla ako vidimo osmehe na vašim licima. Ne možemo pomoći svima, ali svako od nas može pomoći nekome i vratiti mu veru da će dobrota ipak spasiti svet“ istakla je Lukić.
Nada Ostojić, direktorka OŠ „Kadinjača,“ naglasila je da Grad Loznica pruža podršku školama tokom cele godine, stvarajući neraskidivu vezu između učenika, škole i grada.
Vladimir Simić, master agroekonomije i stipendista grada Loznice, pružio je inspirativne savete učenicima.
„Uspeh je individualna stvar svakog čoveka, ali ono što je meni pomoglo na putu ka ostvarenju ciljeva jesu obrazovanje, podrška najbližih i upornost. Obrazovanje je kapital koji nosite kroz ceo život, a podrška porodice, profesora i prijatelja daje snagu u teškim trenucima. Uz trud, rad i veru u sebe, možete postići velike rezultate.“
Svečanost je protekla u prazničnom duhu, sa porukom zajedništva, podrške i vere u bolju budućnost za sve đake. Grad Loznica još jednom je pokazao da brine o svojim mladima, pružajući im podršku i ohrabrenje za dalji razvoj i uspeh.



