SJAJNO ! Loznica srušila nepobedivu tvrđavu u Lazarevcu (video)

Kakav početak prolećne sezone fudbalera Loznice. Oni su u 18.kolu Prve lige Srbije savladali do sada nepobedivu ekipu Kolubare na domaćem terenu rezultatom 2:1.

Pred milionskim auditorijumom na TV Arenasport, Loznica je oduševila igrom a pre svega dokazala da je velika ekipa jer samo takvi timovi posle primljenog gola i promašenog penala mogu da se vrate i pobede utakmicu.

Loznica je noćna mora ekipi Kolubare. Već na startu prolećnog dela sezone u Prvoj ligi značajno su umanjene ambicije Kolubare da može da se upusti u borbu za plasman u najviši rang takmičenja. Ekipu iz Lazarevca šokirala je Loznica, koja je u prvom delu sezone slavila sa 4:2, a danas je posle preokreta došla do tri važna boda i prišla današnjem protivniku na samo bod zaostatka.

Domaćin je vodio već od trećeg minuta i delovalo je da u potpunosti ima kontrolu utakmice. Loznica se vratila u igru i prvu šansu za izjednačenje imala u 31 minutu kada Komarčević nije iskoristio kazneni udarac. Situacija se promenila već u 43. minutu, kada su gosti stigli do izjednačenja golom mladog Stanojlovića. Rezultat je preokrenut u 56. minutu kada je snalažljivo Milinković dodao loptu do Komarčevića a kapiten Loznice zatresao mrežu što je bio i krajnji rezultat utakmice.  Lozničani su tako nastavili odličan niz rezultata koji su započeli pred kraj jeseni, pa su u poslednja četiri kola osvojili osam bodova i povratili mogućnost da se upuste u borbu za drugo mesto.

Svi igrači Loznice bili su sjajni na terenu, teško je bilo koga izdvojiti ali ako bi morali, prevagu na stranu Loznice doneo je Nikola Milinković. Danas se videlo koliko su jaka pojačanja Ivić i Ristivojević dok su mladi Ilić i Stanojlović pokazali koliko su velika budućnost našeg fudbala.

-Na dobrom smo putu da oformimo ekipu za velika dela. To se danas pokazalo, čestitam svim igračima na odlično odigranoj utakmici. Želim da se zahvalim Kolubari na izuzetnom gostoprimstvu koji su nas dočekali na visokom nivou. Želim im puno sreće u nastavku prvenstva – kazao je odmah po završetku utakmice Vlastimir Lukić predsednik FK Loznica.

U sledećem kolu Loznica će dočekati Trajal iz Kruševca koji je danas pobedio Zemun 2:1