Prijem za šampione: Loznica slavi istorijske uspehe sportskih klubova (video)

GLO09928

U Gradskoj upravi Loznice danas je organizovan svečani prijem za sportske klubove koji su ove sezone ispisali nove stranice lozničkog sporta. Gradonačelnica Loznice Dragana Lukić ugostila je predstavnike Kluba malog fudbala „Loznica grad”, osvajače duple krune u futsalu, kao i Muški rukometni klub „Loznica”, koji je prvi put u istoriji izborio plasman u Arkus Superligu.

Obraćajući se prisutnima, gradonačelnica je istakla da su uspesi lozničkih sportista rezultat dugogodišnjeg rada, discipline i velike posvećenosti.

– Danas su sa nama osvajači Kupa Srbije i šampioni Srbije u futsalu, koji su ime Loznice proslavili i van granica naše zemlje nastupajući četiri puta u Ligi šampiona. Sa nama su i rukometaši koji su prvi put u istoriji ušli u Arkus Superligu. Njihovi uspesi nisu došli preko noći, već su posledica rada, truda, treninga, želje i timskog duha, ali i podrške porodica, prijatelja i grada Loznice – poručila je Lukićeva.

Ona je podsetila da grad trenutno sufinansira oko sto sportskih klubova i da je za sport u gradskom budžetu izdvojeno 170 miliona dinara.

– Nastavićemo da podržavamo sport i razvoj sporta, jer su sportisti najbolji ambasadori našeg grada i najbolji primer mladima kojim putem treba da idu – naglasila je gradonačelnica.

Trener KMF „Loznica grad” Stefan Despotović istakao je da je klub ostvario istorijski rezultat osvajanjem šampionske titule i Kupa Srbije bez ijednog poraza i remija tokom cele sezone.

– Odbranili smo duplu krunu i sve utakmice u svim takmičenjima završili pobedama. To je veliki uspeh za klub, grad i naše sugrađane. Bez podrške grada i Gradske uprave sve ovo ne bi bilo moguće – rekao je Despotović.

On je dodao da klub već razmišlja o novom nastupu u Ligi šampiona, kao i da će dolazak Partizana i Crvene zvezde u futsal ligu predstavljati dodatni motiv da Loznica nastavi da gradi status grada futsala.

Svečanom prijemu prisustvovali su i predstavnici MRK „Loznica”, koji su plasmanom u Arkus Superligu ostvarili najveći uspeh u istoriji kluba.

Trener MRK „Loznica” Milan Nedeljković zahvalio je gradonačelnici i Gradskoj upravi na podršci koju grad pruža sportistima i sportskim kolektivima.

Kamera prelaz Šepak

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Pratite nas