Otklanjaju se problemi u snabdevanju sa strujom
Direktorka „Elektrodistribucije Srbije“ Biljana Komnenić izjavila je za RTS da na celoj teritoriji Srbije struju trenutno nema oko 68.000 potrošača što je oko dva odsto.
Komnenić je za Radio-televiziju Srbije kazala da je najteža situacija u Zlatiborskom, Kolubarskom i Mačvanskom okrugu.
„Sneg je veliki, dolazi do prekida provodnika, najteže je doći do mesta kvara“, rekla je ona.
Direktorka „Elektrodistribucije Srbije“ kaže da je problem očistiti sneg i doći do mesta kvara, a u urbanim sredinama probleme predstavlja saobraćaj.
„Naše ekipe danonoćno rade i otklanjaju kvarove u najkraćem roku, istakla je Komnenić.
Hladni talas praćen obilnim snegom zahatio je Srbiju 23. decembra, što je u različitim delovima zemlje izazvalo probleme u saobraćaju, kao i u snabdevanju strujom.

