Održana komemorativna sednica povodom smrti dr Selimira Kovačevića (video)

DSZ_8185

U utorak 11.02.2025.godine u Zdravstvenom centru Loznica je održana komemorativna sednica povodom smrti dr Selimira Kovačevića, hirurga u penziji.
Komemoraciji su prisustvovali članovi porodice,prijatelji i kolege.
Najpre je dr Jadranka Marinković,v.d.direktora pozvala sve prisitne da minutom ćutanja odaju počast dr Selimiru, potom je održala govor i rekla:
U sredu 05. febrauara sa tugom smo primili vest o preranom odlasaku dr Selimira Kovačevića, istaknutog hirurga i dugogodišnjeg načelnika odeljenja hirurgije, Zdravstvenog centra Loznica.
Dr Selimir je rođen 11. novembra 1954. godine u Loznici, od oca Svetislava, majke Spomenke. Osnovnu školu i gimnaziju je završio u Loznici a medicinski fakultet u Beogradu.
U Zdravstveni centar Loznica došao je juna 1982. a specijalizaciju iz Opšte hirurgije završava u januaru 1987. godine. Na mesto šefa operacionog bloka je postavljen 1992. godine.
Načelnik odeljenja hirurgije je bio dugi niz godina do odlaska u starosnu penziju sa navršenih 65 godina života 2019. godine.
Teško je pronaći prave reči u trenucima kada nas je napustio neko ko je svoj život posvetio brizi o drugima, neko ko je sa strašću, znanjem i neiscrpnom energijom radio na unapređenju odeljenja hirurgije, naše bolnice i zdravlja naših pacijenata.
Dr Selo je svojim radom, znanjem i nesebičnim zalaganjem ostavio neizbrisiv trag u medicini i u životima svih nas koji smo ga poznavali.
Uveo je mnoge savremene metode u hirurgiju, podigao standarde lečenja i svojim radom postavio temelje na kojima danas stojimo. Njegove ruke su spasile nebrojene živote, a njegovo znanje i iskustvo ostaju trajno utkane u generacije lekara koje je obučavao i inspirisao.
Posvećenost dr Sele se nije ogledala samo u operacionoj sali. Bio je vođa koji je znao da sasluša, podrži i ohrabri, čovek koji je kolegijalnost i humanost stavljao ispred svega. Njegova stručnost, posvećenost pacijentima i kolegijalnost učinili su ga poštovanim i voljenim među kolegama, pacijentima i svima koji su imali čast da s njim rade.
Njegov odlazak veliki je gubitak za medicinsku zajednicu, ali još veći za njegovu porodicu – suprugu Dubravku, ćerku Tamaru, sina Vladimira, koji su izgubili voljenog supruga i oca. Njegova porodica može biti ponosna na sve što je postigao, na ljudskost i plemenitost kojom je zračio i na nasleđe koje je ostavio, kako u medicini, tako i u životima svih nas.
Bio je predsednik Podružnice Loznica Srpskog lekarskog društva od 1991. do 2000. godine.učestvovao je u organizaciji mnogih stručnih predavanja iz oblasti hirurgije. Danas se opraštamo od velikog čoveka, ali njegovo delo i sećanje na njega živeće kroz sve nas. Njegovo znanje i dobrodušnost ostaju kao putokaz budućim generacijama lekara i kao podsećanje na to šta znači biti istinski posvećen profesiji i ljudima.
Njegov odlazak ostavlja veliku prazninu, ali i neizbrisiv trag. Nastavićemo da čuvamo i gradimo ono što je on započeo, da sledimo njegov primer i da se sećamo njegovog doprinosa sa zahvalnošću i ponosom.
U ime svih zaposlenih Zdravstvenog centra Loznica i u svoje lično ime, izražavam najdublje saučešće njegovoj porodici, prijateljima i svima koji su ga voleli, istakla je dr Marinković.
Zatim su se potresnim rečim obratili dr Jezdimir Vučetić, hirurg u penziji, dr Radovan Divnić, hirurg u penziji i dr Miodrag Lazarević, načelnik odeljenja hirurgije ZC Loznica.

Kamera prelaz Šepak

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Pratite nas