Na uznemirujućim fotografijama nisu psi iz lozničkog azila

0

Direktor azila u Loznici najavio podnošenje krivičnih prijava protiv onih koji su uznemirujuće fotografije izmučenih pasa prosledili medijima i objavili na društvenim mrežama tvrdeći da su su snimljene kod njih.
Fotografije koje su osvanule na društvenim mrežama i podeljene medijima, na kojima se vide izmučeni i izgladneli psi, koje su navodno snimljene u lozničkom azilu, nikog nisu ostavile ravnodušnim. Na jednoj je slika raskomadanog psa, dok drugi pas leži u ćošku boksa. Sklupčani na kartonskim kutijama, oni svedoče o užasu u kojem se nalaze. Pred njima su stare okrnjene šerpe gde im se ostavlja hrana i voda.

U propratnom pismu koje su potpisali roditelji i ljubitelji životinja iz Niša, Subotice, Beograda i Kragujevca kažu da ja važno da javnost sazna za ovo protivzakonito postupanje i maltretiranje jadnih životinja. Navode da su prekršeni Zakon o dobrobiti životinja, Zakon o veterinarstvu, Pravilnik o pansionima i prihvatilištima za pse i mnogi drugi članovi drugih validnih zakona Republike Srbije.

Milan Jakšić, direktor JKP „Naš dom”, u čijem je sastavu azil, najavljuje podnošenje krivične prijave protiv onih koji tvrde da su fotografije snimljene u njihovom azilu.

– Neka se sud bavi time odakle ove fotografije potiču, ali neko mora da odgovara za laži i neistine.
Mi imamo azil u kojem je trenutno smešteno 250 pasa. Zaposleno je pet radnika koji se brinu o njima, čiste im boksove, hrane ih i menjaju im vodu. Tu je i volonterka iz Društva za zaštitu životinja koja zna sve o psima. Imamo i ambulantu, veterinara i dva tehničara. Svaki pas ima svoj zdravstveni karton i fotografiju. Nijedan od onih na objavljenoj fotografiji nije naš pas, niti se vidi da je reč o našem azilu. Vodimo računa o tome ko s kim može da bude. Ako je pas agresivan, on je izdvojen sam u boksu, a druželjubivi psi mogu da budu zajedno. Prošle godine potrošili smo 600.000 dinara da dovedemo vodu do svakog boksa. Ne štedimo na hrani jer smo uložili 12 miliona dinara za hranu – kaže direktor Milan Jakšić.

On navodi da građani mogu svakog dana do 14 časova da posete azil i vide pse, kako bi se odlučili da ih, eventualno, usvoje.

– Prošle godine je usvojeno oko 250, a ove dvadesetak pasa. Juče sam obilazio azil i video dvoje Švajcaraca koji su zainteresovani da usvoje nekog psa. Naši psi su stigli u mnoge evropske gradove – kaže nam Jakšić.

Jakšić upozorava da postoje i mnoge organizovane grupe koje se bave navodnom brigom o životinjama, od donatora uzimaju novac i hranu, koja nikada ne stigne do pasa.

M. Eraković IZVOR POLITIKA ONLINE foto M. Eraković

Оставите одговор

Kamera prelaz Šepak

Kamera na granici ŠEPAK live

    KLIKOM OVDE POGLEDAJTE KAMERU UŽIVO NA PRELAZU ŠEPAK    

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Pratite nas