Marko Kešelj uručio sportsku donaciju učenicima u Klupcima

marko keselj dragana lukic os dositej obradovic

Državni sekretar Ministarstva sporta Marko Kešelj uručio je danas sportsku opremu Osnovnoj školi „Dositej Obradović“ u Klupcima, naglašavajući važnost ulaganja u sport među najmlađima. Tom prilikom istakao je da su jednako važni i vrhunski sport i rekreativne aktivnosti dece, jer im omogućavaju kvalitetno provođenje slobodnog vremena i razvoj zdravih navika.
Loznica je svetao primer kako se kvalitetno ulaže u sportsku infrastrukturu. Ima nov fudbalski stadion koji je za ponos, jer će verovatno neko od ove dece u budućnosti zablistati na takvim terenima i nastupiti za državnu reprezentaciju, rekao je Kešelj. Dodao je da mu je veliko zadovoljstvo što je danas u Loznici, gde će uskoro početi izgradnja nove sportske sale za osnovce Klupaca. Donacija, koja uključuje lopte, gimnastičke sprave, razboje i strunjače, znatno će poboljšati nastavu fizičkog vaspitanja u školi.
Gradonačelnica Loznice Dragana Lukić zahvalila je Ministarstvu omladine i sporta, ističući da je reč o jednoj od najvećih škola u gradu, koju pohađa 458 učenika. Navela je da su do sada realizovane investicije u sanaciju krova i rekonstrukciju fasade, dok u narednom periodu predstoje nova ulaganja. Najavila je da će uskoro početi rekonstrukcija Osnovne škole „Anta Bogićević“ i izgradnja fiskulturne sale u školi „Jovan Cvijić“.
„Lokalna samouprava je već izgradila dve fiskulturne sale, u Jadranskoj Lešnici i Gimnaziji „Vuk Karadžić“, a očekujemo da obe budu spremne za upotrebu ove godine“, rekla je gradonačelnica. Dodala je da je u vremenu kada su tehnologije sve prisutnije u životima dece posebno važno podsticati ih na sport i rekreaciju i da je Ministarstvo sporta prepoznalo potrebe mladih u Loznici i značajno doprinelo njihovom zdravom razvoju.

Kamera prelaz Šepak

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Pratite nas