Prva utakmica prolećnog dela prvenstva na domaćem terenu, fudbalerima Mačve je donela remi. U okviru 24. kola Super lige Srbije Šapčani su ugostili ekipu FK „Vojvodina“. Susret je završen rezultatom 1:1 (0:0). Pogodak za Mačvu postigao je Bojan Matić u 83.minutu, dok je strelac gola za izjednačenje bio Lazar Arsić u 87.minutu.

Pred blizu 1.500 posetilaca, prvo poluvreme obeležile su brojne šanse Šapčana, a Vojvodina je ostala sa igračem manje već u 29.minutu susreta. Prekršaj nad Gavrićem na sredini terena koji je napravio Nikola Antić, sudija Novica Anđelovski kažnjava direktnim crvenim kartonom. U drugom delu igre, šanse na obe strane, ali Mačva uspeva da prva dođe do vođstva. Nakon ubačene lopte Arsenijevića sa desne strane, Bojan Matić u duelu sa Vukasovićem dolazi do prilike za udarac i šutem sa pet metara Mačvi donosi prednost u 83. minutu. Ubrzo, ekipa Vojvodine dolazi do izjednačenja zahvaljujući preciznosti Lazara Arsića iz slobodnog udarca. U samoj završnici meča, zbog prigovora sudiji Anđelovskom, crveni karton dobio je i šef stručnog štaba Vojvodine, Ilija Stolica.

Na konferenciji za novinare šef struke crveno-crnih, Dragan Aničić nije zadovoljan bodom, iako će retko koja ekipa moći da se pohvali ovakvim rezultatom u susretu sa izuzetno kvalitetnom ekipom Vojvodine.

„Čestitam mojim igračima i na borbenosti i na samoj igri. Bili ste svedoci da smo danas protiv Vojvodine u većem delu susreta bili bolji, imali bolje šanse, postigli gol u najboljem mogućem trenutku, ali jedna neopreznost nas je koštala pobede. Imajući sve u vidu, moram da budem nezadovoljan sa nerešenim rezultatom, iako je to bod protiv ekipe sa kojojm će mali boj klubova moći da se pohvali time da će ostati neporažen. Teren je bio pretežak za igru, zato čestitam momcima obe ekipe, ne znam kome je u interesu da se igra fudbal po ovakvom vremenu, ali eto svi se snalazimo nekako“, rekao je Aničić.

Mačva: Nenad Filipović (g), Filip Pejović (k), Marko Jevtić, Lazar Ivić, Igor Ristivojević, Mladen Lazarević, Filip Arsenijević, Miodrag Gemović (Miloš Adamović od 63.minuta), Bojan Matić, Nikola Milinković i Nenad Gavrić.
Žuti kartoni: Nenad Gavrić u 28. i Filip Pejović u 75.minutu.

Vojvodina: Emil Rockov (g), Ivan Lakićević, Marko Vukasović, Aleksandar Radovanović, Nikola Antić, Marko Putinčanin, Dušan Jovančić (k), Lazar Zličić (Siniša Saničanin od 46.minuta), Lazar Arsić, Nemanja Subotić (Eze Vincent od 46.minuta) i Stefan Mihajlović (Vasko Kalezić od 77.minuta).
Direktan crveni karton: Nikola Antić u 29.minutu.
Žuti kartoni: Stefan Mihajlović 26.minut, Dušan Jovančić 55.min, Lazar Arsić 70. i Aleksandar Mesarović 88.minut.

Naredno, 25. kolo Super lige Srbije igra se u sredu, 28. februara. Šapčani gostuju ekipi FK „Radnik“ u Surdulici.