Lagator , mesto sporta svih 365 dana u godini ( Video)

20250618_183230

Ustanova za fizičku kulturu „Lagator“ decenijama unazad  pokazuje da je okosnica sportskog i rekreativnog života našeg grada. Sa događajima koji se smenjuju tokom cele godine, podrškom klubovima, velikim ulaganjima u infrastrukturu i stalnim unapređenjem uslova, Lagator je pravi sportski centar , živ i aktivan svih 365 dana u godini.

Direktor ustanove, Borisav Karajčić, istakao je da je prethodnih meseci sproveden niz uspešnih manifestacija, naročito u oblasti borilačkih sportova, koje su okupile brojne takmičare i publiku. „Lagator je mesto gde sport ne staje. Svaki dan se nešto dešava , treninzi, takmičenja, škole sporta, rekreacija. To je naša svakodnevica“, naglasio je direktor.

Posebne čestitke uputio je futsalerima na osvojenom Kupu, dodajući da je ponosan na sve klubove koji postižu uspehe i promovišu sport među mladima. „Naša ustanova je dom svim sportskim kolektivima i trudimo se da im obezbedimo najbolje uslove za rad. Veliku zahvalnost dugujemo Gradskoj upravi na podršci koja je ključna za sve što radimo.“

U Lagatoru je leto već u punom jeku , 16. juna zvanično je otvorena nova kupališna sezona, a uskoro počinje i škola plivanja, koja svake godine okuplja stotine dece. Bezbednost i kvalitet vode su prioritet, pa je pre početka sezone izvršena kompletna zamena peščane ispune filtera aktivnim staklom, savremenim materijalom koji omogućava efikasnije prečišćavanje bazenske vode. Nabavljena je i nova filtraciona pumpa, kao i moderna dozirna centrala za hemijski tretman, koja automatski reguliše kvalitet vode.

„Naš cilj je da korisnici budu bezbedni i zadovoljni. Ulaganja u opremu su ulaganja u njihovo zdravlje i komfor“, poručuju iz Lagatora.

Tokom godine, UFK Lagator brine i o zatvorenim prostorima. Do kraja 2025. planirana je zamena parketa u sali Sokolana, čime će se poboljšati uslovi za sve sportiste koji tu treniraju. A već od jeseni, sa prvim danima hladnijeg vremena, počinje nova sezona za sportske klubove , uz obnovljene i modernizovane prostore.

„Sport u Lagatoru ne poznaje pauzu. Bilo da je leto ili zima, svaki dan je ispunjen aktivnostima , i to je ono što nas čini drugačijima. Naš kalendar je pun od januara do decembra, a naši ciljevi jasni , bolji uslovi, jača podrška klubovima i još više sportskih uspeha“, zaključio je Karajčić.

Kamera prelaz Šepak

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Pratite nas