Kovid izveštaj (25.01.2022.)
U ambulanti infektivnog odeljenja bolnice 80 pacijenata je pregledano, od togа 19 se prvi put javilo na pregled. U trijažnoj ambulanti za febrilna stanja i respiratorne infekcije Doma zdravlja pregledano 286 lica, od ovog broja 188 se javilo na prvi pregled sa simptomima koji mogu ukazivati na kovid infekciju, infektologu upućenao 17 pacijenata.
Trenutno je 57 pacijenta hospitalizovano u bolnici, na kovid odeljenjima. Nema preminulih.Jedan pacijent je na respiratoru.
Služba za radiološku dijagnostiku OB Loznica primila je 83 pacijenata sa sumnjom na COVID, kojima je urađena radiografija pluća, od toga 9 je novootkrivena pneumonija.
Na Covid testirano 274 pacijenta.

