Nakon prave drame u dvorani Žalgiris u Kaunasu, ekipa Portugalije je savladala Srbiju, nakon produžetaka rezultatom 4:3 i na taj način se plasirala u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Litvaniji.

Sve čestitke Portugalu na pobedi ali pravi heroji ovog meča su futsaleri Srbije koji su ne samo bili ravnopravni takmac aktuelnom evropskom prvaku, več su u pojedinim delovima igre nadvisili fenomenalne portugalce.

Prvih 10 minuta prvog poluvremena prošao je u opipavanju pulsa obostarno. Nije bilo izrazitih prilika za gol. Onda je usledio period pritiska od strane Portugala, koji orlovi nisu uspeli da izdrže i za jedan minut primili dva gola, (Rikardinjo i Kueljo, 13. minut) tako da su Portugalci otišli na odmor sa dva velika gola prednosti.

U drugom delu meča Orlovi su protivnika saterali u mišju rupu. Ređali su se sve opasniji napadi Srbije .Teško je pobrojati sve odlične akcije i šuteve orlova. Golovima Lazarevića u 23. i 28. minutu  Srbija je uspela da dodje do egala i izbori produžetke. Zaista je bilo milina gledati naše momke kako se bore, izgaraju na terenu, odlično kombinuju nateravši strašne Portugalce da ćitav drugi deo meča strepe za krajnji ishod meča.

Prvi produžetak, opet kratki pad koncentracije orlova i protivnik za 30 sekundi postiže još dva gola (Pani, dok je šut Erika Radovanović skrenuo u mrežu danas fenomenalnog Aksentijevića.

Drugi produžetak doneo je  igru na polovini Portugala. Umesto Aksentijevića golmanski dres je obukao Kocić tako da je Srbija svih pet minuta produžetka napadala sa igračem više. Ređale su se prilike ali je Rakić, nakon šuta Lazarevića  tek početkom poslednjeg minuta postigao  treči gol za orlove. Poslednji minut doneo je pravu dramu. Opsada gola Bebea, dva šuta za eventualne penale, ali su Portugalci, malo i uz pomoć sreće uspeli da sačuvaju svoju mrežu i plasiraju se u četvrtfinale.

I ovom utakmicom naši momci su pokazali da se nalaze u vrhu svetskog futsala. Poraženi jesu ali su herojski izašli sa terena. Bez ijedne zamerke možemo samo reći : Vi ste naši heroji.