Grafičar odneo bodove sa Lagatora, futsaleri pobedili u Vršcu

Odavno na Lagatoru nije viđena utakmica sa jačim intenzitetom i tempom. Desetkovani sastav Loznice bez povređenih i kažnjenih Komarčevića, Vraštanovića, Dražića i Matića izašla je hrabro “na crtu” favorizovanoj zvezdinoj filijali. Prštalo je na sve strane od tempa i duela, pa s’ pravom možemo reći da na Lagatoru odavno nije viđena dinamičnija utakmica. Pravu fudbalsku predstavu na momente je kvario glavni sudija meča Predrag Janjuš iz Pančeva jer je od starta utakmice zauzeo nejednak kriterijum koji u ovakvim utakmicama znači veliku prednost. Tako je bilo i u 16. minutu, kada je Janjuš i bukvalno izmislio prekršaj domaćih u opasnoj zoni na 20m od gola Ružića. Slobodnjak je maestralno izveo Burmaz i doveo goste u vođstvo uz burne reakcije domaćih. Lozničani potom preuzimaju inicijativu i opsedaju gol gostiju, nakon šuta Matića u 26. minutu domaći su tražili penal, ali je Janjuš lakonski samo odmahnuo rukom. Ponovo Matić u 32. minutu pogađa prečku Stankovića koji je već bio savladan. Do kraja prvog dela igre viđen je žestok pritisak domaćih, a posebno nezadovoljstvo Janjuš je kod domaćih izazvao u poslednjim trenucima prvog poluvremena, nakon munjevite kontre lozničana Mikić je u poslednjem trenutku izbacio loptu u korner, a Janjuš brže-bolje odsvirao kraj prvog dela. Blago rečeno, suđenje u prvom delu igre bilo je besramno i tendenciozno.
U nastavku Loznica još više pritiska, ali primetno i pada fizički usled izuzetnog, rekli bi smo superligaškog tempa. U 61. minutu, Milinković dobija loptu na 30 m od gola protivnika, proigrava Janjuševića na boku koji izuzetno centrira, a Milinković sa 10m tuče neodbranljivo glavom u malu mrežu Stankovića za oduševljenje u loži Lagatora, za rezultatski egal. Deset minuta kasnije nakon kornera i greške odbrane gostiju Ilić je imao zicer sa 5m., ali se nije snašao u iznenadnom poklonu. Lozničani rapidno od tog trenutka padaju energetski, Janjuš toleriše nisku grubih startova gostiju, “namazanu” i prljavu igru i bez lopte, a nakon izlaska iz igre Milinkovića zbog povrede, bilo je jasno da Loznica mora biti zadovoljna i bodom iz ovog derbija. Međutim nije bilo tako, u 81. Cvetković je dobio loptu na levom boku, driblingom obišao iscrpljenog Janjuševića i dok su sveži rezervisti Martinović i Mrkela “spavali” sevnuo je projektil sa 25m iskosa, lopta je odskočila ispred Ružića i prošla mu kroz ruke, za opšte oduševljenje mezimaca mezimice. Utisak je da je Ružić morao bolje intervenisati u ovoj situaciji, ali se iskusnom golmanu na generalni učinak od početka prvenstva ne može puno zameriti. Poslednjih 10 minuta, gosti su se valjali po travi Lagatora uz svesrdnu blagonaklnost sudije Janjuša, koji je čak sa igračima Grafičara ćaskao oslovljavajući ih po imenu. Nečuveno!!! Poznavajući temperamentnu i pravdoljubivu lozničku publiku, pitanje je da li bi Janjuš posle ovakve arbitraže bezbedno napustio Lagator, da ih je kojim slučajem bilo na tribinama stadiona.
Što se tiče desetkovane ekipe Dragana Mićića, danas smo videli puno trčanja, ali i direktne igre, brze predaje lopte i vešte igre u tranziciji. Međutim, Grafičar je bio opasan kada lozničani nisu skupljali linije i kada je razmak između odbrane i napada bio veći od 40m. Utisak je da najistureniji igrači moraju žustrije i odgovornije u fazi kada se ekipa brani…
IGRAČ UTAKMICE – br. 9 Borisav Burmaz (Grafičar)

Posle 9. kola Loznica ima 12 osvojenih bodova i nalazi se na 9.mestu. Sledi dosta teži raspored u narednom periodu.

Futsaleri Loznice pobedili su u 3. kolu ekipu Forum iz Vršca na njihovom trenu rezultatom 5:0. Blistali su puleni trenera Slaviše Damjanovića i kontrolisali ceo meč. Sjajnu rolu imali su Ivan Vuletić i trenutno prvi strelac lige Marko Avramović koji je postigao prva dvo gola na utakmici. Strelci su bili još Vuletić, Milovanović i Milašinović. Ceo meč mogli ste pratiti uživo na youtube kanalu Loznica Info, a ko želi pogledati snimak celog meča može videti ovde na linku.