Gradonačelnica ispunila obećanje: Baku Stajku posetila i na njen 92. rođendan

1000100085

Obećanje dato tokom zimskih nepogoda u lozničkom kraju danas je ispunjeno. Gradonačelnica Loznice Dragana Lukić posetila je meštanku Gornje Badanje Stajku Gajić i čestitala joj 92. rođendan.

Pre mesec dana obilne snežne padavine pogodile su loznički kraj, a pojedina sela danima su bila bez električne energije. Tokom tih dana gradonačelnica je sa saradnicima obilazila domaćinstva, posebno ona u udaljenijim selima, i nosila pakete pomoći meštanima koji su više od sedam dana bili bez struje. Prilikom posete domaćinstvu Gajića, u razgovoru sa bakom Stajkom, obećala je da će doći i na njen rođendan.

To obećanje je sada i ispunjeno. Gradonačelnica je zajedno sa saradnicima obišla baku Stajku, uručila joj rođendanski poklon i čestitala 92. rođendan.

Baka Stajka je govorila o svom životu i porodici. Odrasla je uz osmoro braće i sestara i, kako kaže, svi su bili školovani. „Niko nije ostao nepismen“, istakla je, prisećajući se reči svoje majke: „Radi i zidaj kao da nikad neće biti rata.“ Smatra da je upravo rad ono što čoveka održava i daje snagu kroz godine.

Sa suprugom, koji je preminuo 2016. godine, stekla je dva sina. Danas živi u istom dvorištu sa njima i njihovim porodicama.

 

Na kraju susreta, baka Stajka je gradonačelnici poklonila ćilim koji je sama tkala. Prilikom odlaska, gradonačelnica joj je poželela da se ponovo vide i naredne godine.

Kamera prelaz Šepak

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Pratite nas