Turnir Zlatna rukavica: Stanković osvojio zlato

0

skola-stranih-jeezikaNa međunarodnom bokserskom turniru Zlatna rukavica koji se održava u Vrnjačkoj Banji, bokser Loznice Branimir Stanković osvojio je zlatnu medalju. U finalnom meču danas , Stanković je savladao boksera iz Rumunije odlukom sudija 3:0.  Hala Vlade Divac bila je na strani našeg boksera koji je u odličnom meču savladao protivnika ubedljivo i pokazao da je u inzvarednoj formi. U polufinalu takođe je imao težak meč protiv Belgijanca kojeg je dobio odlukom sudija 3:0.

Zlatna rukavica je jedna od tri najveća i najvažnija takmičenja i drugi najstariji turnir u Evropi. Učestvuje oko 50 boksera iz Belgije, Kipra, Crne Gore, Rumunije Škotske Makedonije i Srbije. Branilac prošlogodišnje Zlatne rukavice je kapiten BK Loznica Aleksandar Drenovak koji se plasirao u finale posle pobede nad Slovencom. U finalu boksovaće protiv prestavnika iz Makedonije.