Паланчани бољи од Лознице

0

Лозница је изгубила у Бачкој Паланци резултатом 3:1 пред око 2000 гледалаца. Једини стрелац за Лозницу био је капитен Слободан Максимовић.

До 40. минута првог полувремена било је евидентно да су Лозничани у Бачку Паланку дошли са циљем да остану непоражени и вребали су грешку домаћина да евентуалним голом направе изненађење. У том периоду бачкопаланачки прволигаш је створио три веома повољне прилике за гол преко Станковића, Носковића и Миловца, али је мрежа Лознице остала нетакнута.

У 40. минуту Зоран Миловац је лепо прошао по левој страни, упутио одличан центаршут пред сами гол где је Филип Бајић највише скочио и довео свој тим у вођство ударцем главом са 6-7 метара.

Домаћи су наставили у истом ритму и почетком другог полувремена, када је Немања Илић у 47. минуту у гужви у шеснаестерцу шутирао, али је лопта окрзнула стативу и отишла у гол аут. Лозничани су немајући куд кренули агресивније ка голу Бачке и у 51. минуту су имали лепу шансу када су из слободног ударца са 25 метара приморали чувара мреже Бачке да лепом парадом спаси свој гол. Капитен Бачке и бивши фудбалер Лознице, Весељко Тривуновић, је у 61. минуту удвостручио предност свог тима оштрим, јаким и прецизним шутем са двадесетак метара мало искоса са десне стране кроз шуму ногу. Гости су успели да смање предност Бачке у 68. минуту када се Максимовић најбоље снашао у шеснаестерцу домаћина и на тај начин учинио последњих двадесетак минута веома неизвесним и узбудљивим. Ипак, домаћин се добро бранио, а Лозница изузев пар полуприлика није озбиљније угрозила гол домаћина. У 85. минуту је ‘’резервиста’’ Бачке Младен Галић распршио све наде Лозничана да у овом сусрету могу извући повољан резултат.