Rukometašice Loznice grada, sutra na startu prolećnog dela prvenstva Prve lige „Centar“ gostuju u Šapcu ekipi Medicinara.

Ovaj derbi meč počinje u 18 časova i 30 minuta, a u jesenjem duelu istih protivnica, slavile su Lozničanke sa pet golova razlike.

Obe ekipe imaju isti broj bodova – 17 i dele drugo mesto sa bodom zaostatka iza vodećeg Topčidera.

Najbolja igračica Loznice grada Marija Andrić izjavila je za Loznica info da se nada najboljem, iako očekuje tešku i borbenu utakmicu.

“Imamo motiva i kvaliteta da pobedimo. Atmosfera je odlična i jedva čekamo ovaj meč. Dobro samo radile u pripremnom periodu, što su pokazale i rezultati test utakmica, pa sa optimizmom dočekujemo start u Šapcu“, poručila je Andrićeva.

Generalnu probu Lozničanke su odigrale u Staroj Pazovi gde su od superligaša Maks sporta poražene minimalnim rezultatom 26:27.  Predhodno su zabeležile nekoliko vrednih pobeda u duslima sa supeligaškim ekipama, a najznapaženiji rezultat je pobeda nad Crvenom Zvezdom u Beogradu – 34:30.

Tim je ostao isti u odnosu na jesenji deo, ali sa novim trenerom Milanom Nedeljkovićem, koji je takođe zadovoljan urađenim u pripremnom periodu i veruje u uspešne rezultate u nastavku prvenstva.