Prvu prvenstvenu utakmicu futsala odigrali su lozničani u Prijepolju gde su samo zbog malog fonda igrača izgubili rezultatom 6:2.Kako su igrali govori činjenica da je domaći golman Minić igrač utakmice i spasao je svoju ekipu od ubedljivog poraza .Loznica je vodila 1:0 i 2:1 imali su inicijativu sve dok su imali snage da se odupru kompletnoj ekipi domaćina. Povredio se Matić već u prvom delu pa su ostali sa samo jednom zamenom.  Prvi strelac koji je postigao gol u istoriji lozničkog futsala je Igor Savić. Strelac za Loznicu bio je još i Dane Tomić. U sledećem kolu Loznica ponovo gostuje ovaj put u Aranđelovcu. Svoj prvi meč u Loznici igraće na novom parketu dvorane Lagator u 3. kolu.

Pobeda na startu sezone ostvarena je mnogo teže nego što to govori rezultat. Bila je to lepa i neizvesna futsal predstava u kojoj su domaći dva puta rezultatski zaostajali, ali ipak uspeli da savladaju Lozničane koji su pred prijepoljskom publikom pokazali visok nivo fudbalskog znanja.

Utakmicu su bolje otvorili gosti i već u 4. minutu Igor Savić se dobro ubacio u kazneni prostor domaćina lepo „uhvatio“ jedan poluvisoki pas sa strane i pogodio za 0:1.
S druge strane „orlovi sa tromeđe“ su u meč ušli bez dovoljno energije, unekoliko i svesno prepuštajući inicijativu Lozničanima, opipavajući njihov puls, što se pokazalo kao loša taktika, jer takva igra nije donosila izgledne prilike za gol, dok je gostima ostavljen prostor da opasno priprete golmanu Dragoljubu Beku Miniću, koji je jedini u redovima PP 192 bio na visini zadatka tokom celog meča.

Ipak, PP 192 u 11. minutu stiže do izjednačenja. Nakon brzo izvedenog kornera Igora Pajevića, na još nepostavljenu odbranu gostiju, odlično se snašao Marko Maračić – 1:1.

Igra se tada rasplamsala, ali i pored nekoliko velikih prilika, posebno pred golom gostiju, na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom.

Domaći značajno bolje otvaraju drugo poluvreme, gde su često igrali presing, što će se pokazati kao dobro rešenje do kraja susreta. Međutim, nakon nekoliko propuštenih prilika za gol, jedno loše preuzimanje igrača u polukontri gostiju koštalo ih je novog zaostatka – 1:2. Strelac je bio Dane Tomić (23′).

Iako su u tim trenucima igrači PP 192 ispoljili očiglednu nervozu, dva minuta kasnije uspevaju da stignu do novog izjednačenja. Maračić se dobro zagradio na „penaltiku“, okrenuo svog čuvara i precizno šutirao za 2:2.

Nastavio se „totalni fudbal“, gde su domaći uglavnom promašivali izgledne prilike, dok je za goste nepremostiva prepreka bio golman domaćih Minić, u potpunosti opravdavši popularni nadimak – Nojer.

PP 192 u vođstvo dolazi u 28. minutu golom Miroslava Cvijovića, koji je „na drugoj stativi“ iskoristio asistenciju Maračića – 3:2. Nastavljeno je u istom ritmu, a jednu „ničiju loptu“ Aldin Đurđević snalažljivo šalje iza leđa golmana gostiju za 4:2.
Iako utakmica tim pogotkom nije bila rešena, publika je mogla da odahne jer su domaći tada već ušli u ritam, igrali energično, čuvali loptu, dobro gradili prostor i protivničke igrače i sa manjom ili većom dozom presinga nisu dozvoljavali gostima da dođu do daha.
Imali su gosti još dve poluprilike, jednom prilikom zastresli i stativu, ali je njihov golman Samardžić mnogo češće bio na iskušenjima. Igrači PP 192 su bili strpljivi i onda na samom kraju utakmice stigli do još dva pogotka za visokih 6:2.

Najpre je na svojoj polovini Igor Dumić oduzeo loptu, a onda se soloprodorom po desnoj strani hitro uputio ka golu Lozničana, ostavivši iza leđa svoje čuvare, i onda istrčalom Samardžiću vešto proturio loptu kroz noge – 5:2 (38′).

Četrdesetak sekundi pre kraja „tačku na i“ stavio je Igor Pajević posle odlične akcije i triplog pasa sa Maračićem – 6:2.

Gostima čestitamo na prikazanoj igri i korektnom, fer-plej odnosu.

Utakmicu su dobro vodile sudije Enes Cvrle Kasumovic iz Sjenice i Slobodan Struja Ćirušić iz Nove Varoši. Delegat je bio Predrag Kovacevic iz Nove Varoši.