Zahuktala Loznica doživela je drugi poraz u tekućem prvenstvu Srpske lige Zapad. U derbiju kola, a možemo reći i jesenjeg dela prvenstva, u Čačku su favorizovani domaći bili bolji od Loznice rezultatom 2-0.

Ekipa Dragana Mićića odlično je otvorila meč na gostovanju, diktirala tempo u prvih 30-tak minuta, kada se Filipović čak tri puta nakon proboja po boku nalazio u izglednim situacijama, ali nije imao koncentracije da bolje završi kontranapade, dok je u najboljoj šansi bio previše sebičan jer je imao i Tripkovića i Komarčevića u mnogo boljoj situaciji. Na samom kraju prvog dela igre, danas loši superligaški sudija Dragan Čolović propušta da kazni isključenjem igrača Borca, nakon namernog udaranja kapitena gostiju Spasenovića bez lopte.

U nastavku meča, Loznica kreće još ofanzivnije i otresitije ka golu vrlo dobrog golmana domaćih Maslarevića. Momenat koji umnogome uticao na dalji tok igre, desio se u 53. minutu nastavka, Milekić greši u pokušaju da vrati loptu svom golmanu, Tripković dolazi do lopte u situaciji jedan na jedan sa golmanom domaćih, ali je bio neodlučan, ali se tek na usporenom snimku mmože videti da je Loznica u ovoj situaciji oštećena za čist jedanesterac. Samo minut kasnije, gotovo identična situacija, opet igrači Borca pot pritiskom visokog presinga Loznice greše u povratnoj lopti, Filipović je na sedam metara sam sa domaćim golmanom, ali Maslarević brani njegov traljav šut. Samo četiri minuta kasnije promašaji lozničana su brutalno kažnjeni, Radosavljević je primio loptuna desnom boku neometano centrirao, a Tešić neometano sa pet metara pogodio mrežu nemoćnog Vukašinovića za 1-0. U 61. minutu već je bilo 2-0, Kovačević je primio loptu na strani i odigrao povratnu za Milekića na šesnaestercu, a ovaj neometan poslao loptu neodbranljivo u donji desni ugao Vukašinovića, za ispostaviće se konačnih 2-0. Utisak je da je superligaški sudija Čolović vrlo perfidno pustio grube startove domaćih nad Tripkoviću i Komarčeviću, da je zadnji vezni Borca iskusni Ćulum morao zbog niza grubih startova biti i isključen iz igre.

Loznica na kraju nema čega da se stidi, jer je četa Dragana Mićića pokazala deo svojih kvaliteta i dostojno se suprostavila favorizovanom rivalu. Loznica je bila bolji rival u prvih sat vremena, a sudijske greške i pad koncetracije kumovali su ovom pomalo i nezasluženom porazu, što je i pomoćni trener domaćih Kovačević potvrdio na konferenciji nakon utakmice. Glavu gore lozničani, idemo dalje…