Gol Katanića, odlični Radivojević , Njegoš dominira- Super liga Srbije

Metalac iz Gornjeg Milanovca poražen je u Subotici od Spartaka i ako je vodio u prvom poluvremenu golom Aleksandra Katanića. Dobro je igra Katanić a mogao je i do drugog gola međutim sreća mu je okrenula leđa.

Vladimir Radivojević u dresu Mladosti iz Lučana na meču protiv Inđije (2:0) pokazao je da je glavni igrač svog tima kao i da kompletna igra zavisi od njega. Radivojević je učestvovao u akciji kod drugog gola Mladosti. Stefan Purtić odigrao je sasvim korektno u dresu Inđije koja posle smene trenera Janjića ne može da se prepozna po igri. Na ovoj utakmici pomoćni sudija bio je Marko Đuričić iz Loznice a delegat Milorad Gajić iz L.Šora.

Njegoš Petrović u drsu Crvene Zvezde igrao je protiv Mačve u drugom poluvremenu. Njegovim ulaskom u Zvezda je stabilizovala igru i bila mnogo bolja nego u prvom poluvremenu. Mladi Petrović dominirao je na terenu. Crvena Zvezda je pobedila Mačvu rezultatom 3:0.

Nemanja Kojić nastupio je od početka za Radnički iz Niša protiv Novog Pazara i imao zapaženu ulogu u pobedi od 2:1.

Bivši igrač Loznice Bojan Matić (Partizan) ušao je u igru u 85 min. protiv Javora pri rezultatu 4:0.  Bilo je ovo malo vremena da napravi veči učinak. Vladimir Stojković nije branio na ovoj utakmici. Takođe bivši igrač Loznice u dresu Javora Sević u igru je ušao u 86 min.

U okviru 03.kola Linglong Super lige Srbije, šabačka Mačva je poražena od ekipe Crvene zvezde rezultatom 0:3 (0:1). Golove za crveno-bele postigli su Nikola Krstović u 24, Veljko Nikolić u 65. i Miloš Vulić u 90. minutu.

Dragan Aničić: “Čestitke Zvezdi na zasluženoj pobedi. Mi smo prvo poluvreme dosta dobro parirali, ali u drugom delu nismo uspeli, ne možemo da držimo ritam sa njima. Zvezda u svakom trenutku može da napravi izmenu I da uđe igrač koji je možda I bolji od onog koji izlazi I to realno pravi razliku. Na kraju malo mi je žao, nekome je možda svejedno da li gubi 1:0 ili 5:0, meni nije svejedno I nismo trebali da primimo ovaj treći gol na način na koji smo ga primili, ali opet i tu se vidi individualni kvalitet Zvezdinih igrača. Nemam šta da žalim niti da zamerim svojim igračima, dali su maksimum koji mogu da daju u ovom trenutku, ostaje nam da nastavimo da radimo I da šansu tražimo u mečevima protiv ekipa sa kojima mi možemo da se merimo.”

Dejan Stanković: “Za nas je ovo bila jedna dosta jaka utakmica , veliki otpor u prvom poluvremenu, čestitam ekipi Mačve. Imali smo problema prvih 20-tak minuta, ali kako je utakmica odmicala uzimali smo stvari pod kontrolu, teren je malo težak, ali treća utakmica u devet dana, osetilo se to I kod nas I kod njih. Zadovoljan sam prikazanom igrom mojih momaka, iskontrolisali su te početne probleme, a u drugom delu igre sve je bilo mnogo bolje.”