Derbi jeseni u trećoj ligi odigran je večeras u Leposaviću na Kosovu i Metohiji gde su futsaleri Loznice savladali domaću ekipu rezultatom 5:4. Pobedili su najvećeg konkurenta u borbi za prvo mesto na njihovom terenu. Golove za Loznicu postigli su Komarčević 2 gola, Sredojević, Stojanović, a odlučujući za pobedu dao je Nikola Nikolić 2 minuta pre kraja utakmice.

Futsal je luda igra što pokazuju do sad odigrane utakmice ali i ova upravo završena. Večeras je Loznica gubila 3:1 na poluvremenu ali su do kraja uspeli preokrenuti rezultat. Najveće iznenađenje na meču bio je Dragiša Komarčević (2 gola) za kojeg domaći igrači nisu imali rešenje. On je upravo bio „Džoker“ trenerima Loznice i čuvan je baš za ovaj meč jer je nepoznanica protivniku.

Veoma brzo uspeli su domaći doći do vođstva od 2:0 da bi Komarčević smanjio na 2:1 a potom Loznica propustila dve izuzetne prilike. Pred sam kraj prvog dela domaći su povećali rezutat na 3:1.

Drugo poluvreme Loznica je dominirala na trenenu ubrzo je Komarčević smanjio na 3:2 da bi Sredojević poravnao rezultat na 3;3. Potom Stojanović dovodi u vođstvo Loznicu od 3:4 ali ne zadugo, 6. min pre kraja Loznica greši i postiže autogol za 4:4. Dva minuta pre kraja utakmice vratilo se sve Nikoli Nikoliću koga nije išlo poslednjih nekoliko mečeva, postiga je efektan pogodak za pobedu.

-Izuzetno važna pobeda, pre svega vratili smo igru koju nismo imali predhodna dva meča što je veoma bitno. Sinoć smo obavili jedan korektan razgovor sa igračima i gledali snimak predhodne utakmice. Uvideli smo gde grešimo i sve to ispravili. Ostavili smo Dragišu Komarčevića kao iznenađenje baš za ovaj meč i to je upalilo. Sve što vredi u futsalu u našem gradu i okolini nalazi se u našem klubu tako da možemo imati padova ali imamo vojsku da odgovorimo na sve probleme. Ostaje nam da u poslednjem kolu u Lagatoru protiv Zlatara overimo jesenju titulu– kazao je odmah posle meča Peđa Osećanski trener Loznice.

Loznica se nalazi na vrhu tabele sa osvojenih 18 bodova isto koliko Partenon i Oplenac. Najveći konkurent Leposavić sad zaostaje 4.boda iza Loznice. U poslednjem kolu jesenjeg dela Loznica u ponedeljak od 19:30 dočekuje ekipu Zlatar iz Nove Varoši.

Loznica je nastupila u sledećem sastavu: G.Maksimović,Nikolić,Zarić,Ilić, S.Maksimović,Sredojević, Komarčević, Stojanović,Jevtić,Đorđević